Opublikowano: 12 kwiecień 2017, 09:48

Rozpocznij studia na kierunku: Kulturoznawstwo - specjalność menadżer kultur mniejszościowych!

Warsztaty plakat

Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego wraz z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim ma zaszczyt zaprosić uczniów klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami, rodzicami na dzień otwarty organizowany w dniu 25 kwietnia 2017 r.  do Auli Błękitnej, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole, plac Kopernika 11.  Podczas spotkania Katedra zaprezentuje ofertę studiów: nowy kierunku (Zarządzanie w instytucjach kultury) i nowe specjalności (Menadżer kultur mniejszościowych, Fashion kultura i promocja, Kultura audiowizualna z performatyką). Po krótkiej prezentacji oferty uczniowie wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Dobrani w grupy 8-10-osobowe, zostaną przeszkoleni z budowania projektów, organizowania eventów. Następnie ich zadaniem będzie przygotowanie wydarzenia kulturalnego związanego z modą, mniejszością narodową, filmem/teatrem lub dowolnym, wybranym przez siebie związanym z działalnością instytucji kultury (np. organizacja festiwalu, koncertu, wystawy itp.). Prace nad projektami będą trwały ok. 2-2,5 godziny. Nad grupami będą czuwali eksperci gotowi nieść pomoc i udzielać wskazówek na każdym etapie działań, rozwiewać wątpliwości i udzielać wskazówek. Po zakończeniu prac projektowych uczniowie będą prezentować wyniki przed jury, które wyłoni zwycięzców.

Celem spotkania jest zainteresowanie uczniów szeroko rozumianą kulturą, wydarzeniami kulturowymi, zainspirowanie ich do udziału w kulturze i tworzenia jej.

Bardzo prosimy o przekazanie informacji o planowanym wydarzeniu zainteresowanym uczniom. Uprzejmie prosimy o wypełnienie tabeli uczestnictwa i przesłanie jej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 19 kwietnia br. Uczniowie mogą też zgłaszać się indywidualnie, również na wskazany adres.

Stworzenie na kierunku kulturoznawstwo specjalności: Menadżer kultur mniejszościowych jest szansą na wykształcenie studentów zarówno będących członkami mniejszości jak i osób, zainteresowanych problematyką mniejszości. Absolwenci tej specjalności posiadając odpowiednią wiedzę na temat mniejszości narodowych i etnicznych, wielokulturowości, będą przygotowani do pracy w organizacjach, instytucjach kulturalnych, mediach czy samorządach. Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej!

W załączeniu znajdziecie Państwo program dnia otwartego oraz tabelę uczestnictwa.

Autor: Łukasz Malkusz