Log in
Patryk Lisek

Patryk Lisek

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Debata „Miejsca pamięci: Śląsk” w ramach cyklu „Rozmowy o Europie”

Wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce zapraszamy 23 października do Kamienia Śląskiego na kolejne Rozmowy  o Europie, tym razem  pt. „Miejsca pamięci: Śląsk”. Debata będzie częścią XXIII Seminarium Śląskiego.

Rozmowy o Europie „Miejsca pamięci: Śląsk”

23 października 2018 r. (wtorek), godz. 10.30

Zamek w Kamieniu Śląskim

  1. Parkowa 1a

Od wielu lat Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz  Fundacja Konrada Adenauera w Polsce realizują wspólnie cieszący się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu cykl spotkań „Rozmowy o Europie” z osobistościami polskiego, niemieckiego oraz europejskiego życia politycznego i społecznego. Z naszymi gośćmi rozmawiamy o Europie, jej sytuacji społecznej, gospodarczej oraz politycznej, jak również o kwestiach związanych z historią Starego Kontynentu. Równie ważnym tematem są miejsca pamięci, które stanowią nieodłączny element europejskiego dziedzictwa kulturowego. Podczas planowanej debaty, pragniemy pochylić się nad jednym z nich, nad Śląskiem.

Prosimy o mailowe lub telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa do 22.10.2018 r.

ZNSSK w Polsce składa życzenia z okazji Dnia Nauczyciela!

Wczoraj obchodzono Dzień Nauczyciela. Z tej okazji ZNSSK w Polsce dziękuje wszystkim nauczycielom za ich trud i życzy by wytrwale czynili szkoły miejscem nowoczesnej edukacji oraz wychowania do tolerancji, poszanowania drugiego człowieka, otwartości na wielokulturowość. Szczególne życzenia składamy nauczycielom, którzy podjęli wysiłek nauki języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej oraz tym, którzy uczą związanej z tym historii i kultury. Dziękujemy za dotychczasowy wysiłek przekazywania języka niemieckiego jako fundamentu tożsamości i poczucia umiłowania Heimatu oraz przynależności do niemieckiego kręgu kulturowego. W tej misji życzymy wytrwałości, innowacyjności, oddania ale także satysfakcji z zadania jakiego się Państwo podjęli. Wszystkim życzmy także zdrowia i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

  • Dział: VdG

Schlesien Journal 09.10.2018

Turniej Niemieckojęzycznych Szkólek Piłkarskich Miro wchodzi w nowy sezon. Ponadto odwiedzamy Oktoberfest w Stolarzowicach w województwie śląskim. 

  • Dział: Video

Schlesien Journal 03.10.2018

W Wrocławiu odbył się szósty Festiwal Kulturalny Mniejszości Niemieckiej, gwiazdą wieczoru była Stefanie Hertel. Poetry Slam - projekt DWPN przeciwko Wykluczeniu i Uprzedzeniu.

  • Dział: Video
Subskrybuj to źródło RSS