Log in

W Radzie Miasta Opola pojawi się klub Mniejszości Niemieckiej

Liczebność KWW Mniejszość Niemiecka w radzie zwiększy się z jednej osoby do trzech. To efekt powiększenia miasta Opola.

Dotychczas w skład Rady Miejskiej w Opolu wchodziło 25 osób, a jedynym przedstawicielem Mniejszości Niemieckiej był Marcin Gambiec. Ten stan rzeczy ulegnie zmianie. W związku z powiększeniem miasta, do którego doszło 1 stycznia, do dotychczasowych rajców dołączy 11 osób z przyłączonych miejscowości. Wśród nich znajdzie się dwóch reprezentantów Mniejszości Niemieckiej: sołtys Winowa Jan Damboń oraz Piotr Los z Wrzosek, który dotychczas zasiadał w Radzie Gminy Dąbrowa.

Z dołączeniem nowych rajców wiążą się pewne kontrowersje. Część z nich wskazuje, że ma wątpliwości co do konieczności ponownego składania ślubowania. Z kolei przewodniczący Rady Miasta Marcin Ociepa zapowiada na łamach Gazety Wyborczej, że do głosowań dopuści wyłącznie tych radnych, którzy to zrobią. Wszystko powinno się wyjaśnić podczas dzisiejszej sesji, której rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10:00.

Więcej szczegółów związanych z tym zagadnieniem można znaleźć w dzisiejszych wydaniach Nowej Trybuny Opolskiej oraz Gazety Wyborczej:
http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/a/wieksze-opole-az-trzydziestu-szesciu-radnych-na-sesji-rady-miasta-opola,11727792/
http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,21292135,radni-nie-beda-slubowac-dzis-pierwsza-sesja-wiekszego-opola.html

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 20:56