Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 744.
Log in

Dyskusja Panelowa Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

  • Napisane przez 
  • Dział: Wydarzenia

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce organizuje dnia 11 października 2016 r. w Opolu dyskusję panelową nt.: „W jaki sposób młodzież angażuje się społecznie?” Debata o społeczeństwie obywatelskim w „młodym wydaniu”.

Dyskusja odbędzie się 11 października 2016 r. (wtorek), godz. 12.00 sala nr 20 w Collegium Civitas, Uniwersytet Opolski, ul. Katowicka 89

Dyskusja ma na celu konfrontację „teorii” na temat młodzieży w społeczeństwie obywatelskim -jakie role młodzież powinna w dojrzałym społeczeństwie obywatelskim przyjmować, aby być jej pełnoprawnym członkiem, i „praktyki” w tym wymiarze - czyli jak realnie zaangażować młodych w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego? Na czym bazować? Jak się komunikować z młodzieżą, aby trafnie komunikować wartości społeczeństwa demokratycznego, otwartego na inność? Ważne jest bowiem, aby inspirować młodych ludzi z Opola i woj. opolskiego do przemyśleń na temat współczesnego społeczeństwa obywatelskiego oraz aktywnego w nim udziału. Gościem specjalnym spotkania będzie Mateusz Komorowski, Prezes Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego z Warszawy.

Wstęp bezpłatny 

Potwierdzenie udziału do dnia 10. października 2016 r. telefonicznie: 77/ 40 25 105, bądź mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 06 październik 2016 15:48