Log in

Familientreffen dla mieszkańców Warmii, Mazur i Pomorza!

Spotkanie rodzin dwujęzycznych to jedno z najważniejszych wydarzeń promujących polsko-niemiecką dwujęzyczność. Gorąco zapraszamy na pierwsze w tej części Polski spotkanie rodzin wychowujących lub chcących w przyszłości wychowywać swoje dzieci dwujęzycznie, które już w czerwcu!

Spotkanie rodzin wychowujących lub chcących wychowywać dzieci dwujęzycznie „Familientreffen”

17 czerwca (niedziela) 2018 r., godz. 13.00

Park Rozrywki Aktywnej BARTBO

Butryny 100, 10-687 Olsztyn

W miłej i swobodnej atmosferze rozmawiać będziemy na temat kwestii związanych z dwujęzycznym wychowaniem, a rodzice będą mieli możliwość wymienić się doświadczeniami z zakresu dwujęzycznego wychowania. Będą z nami również praktycy w dziedzinie wychowania dwujęzycznego. Gościem spotkania będzie Waldemar Gielzok, Prezes Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego w Opolu, który w referacie wprowadzającym przedstawi wpływ wychowania dwujęzycznego na rozwój dzieci. W dyskusji udział wezmą Christian Mohr z Instytutu Goethego w Krakowie, Dorota Rybczyk-Heinz oraz Waldemar Gielzok. Cała trójka wychowuje swoje dzieci dwujęzycznie.

Będą Państwo mogli również obejrzeć nasze dwa krótkie filmy, pokazujące, że warto być osobą dwujęzyczną.

Dla dzieci przygotowaliśmy gry i zabawy językowe, prowadzone przez animatorów.  

Nasze spotkanie zakończymy wspólnym grillem i ogniskiem.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim lub niemieckim - adekwatnie do sytuacji (wspomoże nas tłumacz symultaniczny). Udział jest bezpłatny.

W załączeniu znajduje się program spotkania oraz formularz zgłoszeniowy. Prosimy o telefoniczne lub mailowe (formularz zgłoszeniowy) potwierdzenie uczestnictwa do dnia 15 czerwca 2018 r.

Czekamy na Państwa!

Kontakt:

Karolina Syga

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 77/ 402 51 05

Finansowanie:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny RFN

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 czerwiec 2018 10:21