Log in
Video
Anna Hermasz
74

Schlesien Journal 24.03.2020

Rozmowa z Sybillą Dzumlą, koordynatorką nowego projektu Mniejszości Nimeieckiej w Polsce "Deustch AG". Projekt realizuję Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych. W ramach projektu uczn... read more..


Oświata
Anna Hermasz
850

Trwa rekrutacja do nowego projektu „Deutsch AG”

Karta zgłoszenia szkoły do projektu: KARTA ZGŁOSZENIA SZKOŁY - DEUTSCH AG Zgłoszenie udziału dziecka w projekcie: Zgłoszenie udziału dziecka - Deutsch AG ... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
156

Ważne informacje na temat koronawirusa w Polsce

Szanowni Państwo, jako dachowa organizacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce, mając na uwadze obecną sytuację związaną z decyzją Ministra Zdrowia z 13.03.2020 w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypo... read more..

Oświata
Anna Hermasz
217

Odpowiedź Sekretarza Generalnego Rady Europy nt. nauczania języka niemieckiego w Polsce

09 stycznia br. przewodniczący ZNSSK Bernard Gaida zwrócił się z pismem do Sekretarza Generalnego Mariji Pejčinović Burić Rady Europy, dotyczącym zakazu nauczania języka niemieckiego jako języka mniej read more..

Video
Anna Hermasz
145

Schlesien Journal 17.03.2020

W Opolu odbyła się po raz XV akcja charytatywna młodzieży mniejszości niemieckiej. Młodzież tym samym pomaga domom dziecka na Opolszczyźnie i Lilianie Sikora. Rusza projekt „Ożywianie domów spotkań” d... read more..

Blogi
Bernard Gaida
496

Zamknięty kościół

Tendencja, by pisać o pandemii koronawirusa, jest zaiste wielka. Niecodzienność naszej sytuacji przywraca jednak pamięci inne niecodzienne analogie. Zamknięte kościoły lub kościoły bez eucharystii to ... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
307

Przewodniczący ZNSSK w Polsce składa kondolencję rodzinie Jana König

7 marca 2020 r. po ciężkiej chorobie odszedł od nas Jan König. Był działaczem Mniejszości Niemieckiej na Słowacji. Przez lata pełnił funkcję dyrektora ... read more..


Wydarzenia
Anna Hermasz
177

STYPENDIA DLA OSÓB PRACUJĄCYCH W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Szanowni Państwo, Instytut Stosunków z Zagranicą ogłasza w tym roku cztery stypendia dla osób pracujących w mediach społecznościowych. Granty przyznawane są w ramach programu stażowego i we współpra... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
239

Studia w Niemczech - Webinaria

Szanowni Państwo, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej DAAD zaprasza na sesje informacyjne online nt. studiów w Niemczech, które odbędą się 25 i 26 marca. Będzie to cykl spotkań z przedstawicielam... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
191

Kurs na wychowawców wypoczynku w Turawie odwołany

Szanowni Państwo, w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, kurs na wychowawców wypoczynku zaplanowany w dniach od 27 do 29 marca 2020 r. w Turawie został odwołany. O nowym terminie niezwłocznie P... read more..

Blogi
Bernard Gaida
282

Złodzieje ducha

W minionym tygodniu bohaterem jednej z najważniejszych rozmów w polskiej debacie publicznej został filozof i historyk idei Marcin Król. Uznał, że największą winą ludzi partii rządzącej jest to, że sta... read more..

Video
Anna Hermasz
218

Schlesien Journal 10.03.2020

Historia obozu w Jaworznie, który po wojnie stał się obozem pracy. Historia, która po latach ujrzała światło dzienne. W Opolu odbyło się spotkanie ze świadkami czasu nt. języka i jego roli w ich życiu... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
273

OGŁOSZENIE!

Szanowni Państwo, zaplanowana w Łubowicach na 14.03.2020 r. uroczystość rocznicowa zo. 232 rocznicy urodzin Josepha von Eichendorffa, z powodu zagrożenia koronawirusem, zostaje odwołana. Serdec... read more..


Polityka
Anna Hermasz
418

Pytania do kandydatów na Prezydenta RP

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w Polsce, które odbędą się w niedziele, 10 maja 2020 r.,  pan Bernard Gaida, przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kultura... read more..

Video
Anna Hermasz
275

Schlesien Journal 03.03.2020

Stare pocztówki Opola opowiadają o przedwojennym Opolu-Oppeln. Ich wartość historyczna jest nie do przeceniania. W Koźlu powstało nowe muzeum, dziś odbywają się w nim zajęcia z historii dla dzieci i m... read more..

Blogi
Bernard Gaida
367

Wybory prezydenta. Iść, nie iść?

Ze zdziwieniem w ostatnich dniach pośród znajomych spotykam się z tytułowym pytaniem: Czy warto pójść na wybory prezydenckie? Ze zdziwieniem, gdyż wydawało mi się oczywiste, że w sytuacji tak istotneg... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
255

20. WIOSNA AUSTRIACKA

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniach 20. WIOSNY AUSTRIACKIEJ, program:  http://www.ba.wbp.opole.pl/wa.html , organizowanej pod patronatem honorowym: Ma read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
323

Wernisaż wystawy „Architektura ceglana na pobrzeżu Bałtyku. Nowe perspektywy badań”

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu serdecznie zaprasza na otwarcie posterowej wystawy „Architektura ceglana na pobrzeżu Bałtyku. Nowe perspektywy badań”, które odbędzie się 5 marca 2020 r. o ... read more..

Młodzież
Anna Hermasz
806

JUGENDBOX 2020 - poszukujemy nowych grup - zgłoś się !!!

Formularz zgłoszeniowy: DFK-Anmeldung-2020-JB ... read more..

Blogi
Bernard Gaida
275

Co nas łączy?

Tydzień temu zapowiedziałem felieton o Niemcach w Kazachstanie. Odwiedzając ich, starałem się stawiać tytułowe pytanie: co nas łączy. Oceńcie sami. W swojej istocie społeczność niemiecka pojawiła się... read more..

VdG
Patryk Lisek
4862

ZNSSK w Polsce poszukuje pracownika na stanowisko konsultant ds. oświaty

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce poszukuje pracownika na stanowisko  konsultant ds. oświaty Do zadań na stanowisku będzie m in. należało: - gromadzenie oraz ... read more..

Oświata
Anna Hermasz
270

FUNDUSZ STYPENDIALNY IM. J. KROLLA

Program Funduszu Stypendialnego Fundacji Rozwoju Śląska 2020 im. Johanna Krolla przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do dwudziestego szóstego roku życia, mieszkających na terenie Polski, wywo... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
589

Video
Anna Hermasz
418

Schlesien Journal 25.02.2020

W dzisiejszym programie "Schlesien Journal": przewodniczący ZNSSK w Polsce opowiada o nowym Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym Niemców w Polsce, oraz w Gogolinie Mniejszość Niemiecka świętuję 30-l... read more..

VdG
Anna Hermasz
347

Spotkanie noworoczne przedstawicieli mniejszości niemieckiej z bp. Andrzejem Czają

W dniu 26 lutego 2020 r. odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne przedstawicieli mniejszości niemieckiej w Kurii Diecezjalnej z bp. Andrzejem Czają.W spotkaniu uczestniczyli: przewodniczący ZNSSK B... read more..

Wydarzenia
Anna Hermasz
400

WIELKIE ŚLIZGANIE - 7.03.2020

Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej organizuje 7 marca 2020 r. na lodowisku Toropol po raz piętnasty imprezę charytatywną Wielkie Ślizganie, tym razem pod hasłem: „Pomagaj z nami, bądź... read more..

Video
Anna Hermasz
453

Schlesien Journal 18.02.2020

W dzisiejszym programie  "Schlesien Journal": minęło 75 lat, a jednak bolesne wspomnienia powracają. Koniec II wojny światowej, kt... read more..

Wyników 1 - 30 z 4806