Log in
Polityka
Patryk Lisek
18

Polsko-Niemiecka konferencja w Berlinie

Od czwartku tj. 15.11.2018r w siedzibie niemieckiego MSZ w Berlinie trwa międzynarodowa konferencja pt. „Stulecie niemieckiej polityki wobec Polski 1918-2018”. Jest ona kolejnym polsko-niemieckim wyda... read more..

Projekty
Patryk Lisek
8

Pokaz filmu o Władysławie Bartoszewskim „Budowniczy mostów” połączony z dyskusją

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają 21 listopada na pokaz filmu „Budowniczy mostów” o Władysławie Bartoszewskim połączony ze spotkaniem dyskusyjnym w ... read more..

Polityka
Patryk Lisek
38

Koalicja Obywatelska, Mniejszość Niemiecka i Polskie Stronnictwo Ludowe podpisali porozumienie programowe!

W czwartek tj. 15 listopada br. miało miejsce podpisanie porozumienia programowego. Ustalono, że w zarządzie który liczy 5 osób znajdzie się trzech przedstawicieli z KO, a po jednym przedstawicielu wp... read more..

Projekty
Patryk Lisek
51

Warsztat metodyczny „Media w pracy z młodzieżą“

Zapraszamy do udziału w warsztatach metodycznych „Media w pracy z młodzieżą“ , czyli w polsko-rosyjsko-ukraińsko-kazachsko-niemiecka wymianie specjalistów, która odbywać się będzie od 23.11.2018 do 02... read more..

Blogi
Bernard Gaida
119

Strach za płotem

Przez Polskę przetoczyło się święto stulecia odzyskania niepodległości. Media w zależności od orientacji politycznej relacjonują dzisiaj jego przebieg, koncentrując się na ogromnym marszu, który przes... read more..

VdG
Beata Sordon
115

„wspólnie dodać gazu” – I międzynarodowa konferencja młodzieżowa w Berlinie

W dniach 8 – 11 listopada 2018r. odbyła się w Berlinie pierwsza międzynarodowa konferencja młodzieżowa, zorganizowana przez Instytut Stosunków Międzynarodowych (ifa). W konferencji udział wzięło 50 pr... read more..

Polityka
Patryk Lisek
62

Zakończyło się 27 roczne posiedzenie AGDM w Berlinie

Od 5 do 8 Llistopada 2018r. odbywało się w Berlinie posiedzenie Grupy Roboczej Mniejszości Niemieckich (AGDM). W tegorocznym posiedzeniu wzięło udział 53 przedstawicieli mniejszości nie... read more..

Polityka
Patryk Lisek
54

Pressemitteilung der Arbeitsgemeinschaft Deutscher Minderheiten zu der Verleumdungskampagne gegen die deutsche Minderheit in Rumänien

Die Arbeitsgemeinschaft Deutscher Minderheiten (AGDM) hat mit großer Besorgnis zur Kenntnis genommen, dass seit einiger Zeit in Rumänien eine Verleumdungskampagne gegen das Demokratische Forum der Deu... read more..

Projekty
Patryk Lisek
120

Pokaz filmu „Szrajberka z Auschwitz“ z dyskusją w Gliwicach

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce zapraszają 20 listopada na pokaz filmu „Szrajberka z Auschwitz” o Zofii Posmysz, byłej więźniarce obozów koncentracyjnych w... read more..

Wydarzenia
Patryk Lisek
124

Przedstawienie projektu „Zukunftsstrategie Deutscher Minderheiten” oraz broszury „Gestärkt in die Zukunft. Handlungsempfehlungen für die Arbeitsgemeinschaft Deutscher Minderheiten (AGDM)“

    Przemówienie Przewodniczącego ZNSSK w Polsce: Bernard Gaida-Rede Tutaj znajdą Państwo broszurę do Projektu: Gestärkt in die Zukunft. Handlungsempfehlungen für die Arbeitsgemein read more..

Video
Patryk Lisek
35

Schlesien Journal 06.11.2018

W Kamieniu Śląskim odbyło się XXIII Seminarium Śląskie. Temat przewodni dotyczył Europy po Wielkiej Wojnie. Grupa przyszłych wychowawców z szkoły zawodowej im. Anne-Marie Tausch z Wolfsburga odwiedził... read more..Wydarzenia
Patryk Lisek
378

Warsztaty medialne w Olsztynie!

Związek Niemieckich Stowarzyszeń społeczno-kulturalnych w Polsce pragnie Państwa poinformować, że pełnomocnik ds. młodzieży Pani Beata Sordon w współpracy z koordynatorem regionalnym Panią dr Magdalen... read more..

Polityka
Patryk Lisek
208

27 Posiedzenie Grupy Roboczej Mniejszości Niemieckich (AGDM) w Berlinie

W poniedziałek tj. 5.11.2018 o godzinie 15.00 rozpoczyna się 27. Posiedzenie Grupy Roboczej Mniejszości Niemieckich (AGDM) które potrwa do czwartku 8 listopada. Przemówienie powitalne wygłosi dr Bernd... read more..

Projekty
Patryk Lisek
125

Warsztat metodyczny „Media w pracy z młodzieżą“

Zapraszamy do udziału w warsztatach metodycznych „Media w pracy z młodzieżą“ , czyli w polsko-rosyjsko-ukraińsko-kazachsko-niemiecka wymianie specjalistów, która odbywać się będzie od 23.11.2018 do 02... read more..

Polityka
Patryk Lisek
198

XV polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe - Kanclerz Angela Merkel w Polsce

Dziś 02 listopada 2018r. w Warszawie odbywają się XV polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe. W konsultacjach biorą udział członkowie rządu federalnego reprezentujący m.in. ministerstwo spraw... read more..

Wydarzenia
Patryk Lisek
276

Młodzież w Dreźnie

Związek Niemieckich Stowarzyszeń społeczno-kulturalnych w Polsce, organizuje 1 grudnia, bieżącego roku, wyjazd studyjny do Drezna, dla młodzieży w wieku od 16 do 25 roku życia. W programie przewidz... read more..

Projekty
Patryk Lisek
188

Ich liebe die Sprache – konkurs literacki

Związek Niemieckich Stowarzyszeń społeczno-kulturalnych w Polsce, pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu literackiego „Ich liebe die Sprache”, za nadesłane prace. Ze względu na ... read more..

Blogi
Bernard Gaida
242

Celem nie jest struktura

Każdy z drukowanych w tym miejscu felietonów od wielu już lat powstaje w określonej sytuacji. Ten piszę w poniedziałek po wyborach komunalnych, w których dobre i złe wiadomości się dzisiaj nadal miesz... read more..

Polityka
VdG
497

Wyniki wyborów samorządowych KWW Mniejszość Niemiecka 2018

21 października br. odbyły się w Polsce wybory samorządowe, w których wybieraliśmy nie tylko wójtów, burmistrzów, prezydentów miast ale także radnych gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich. ... read more..

VdG
Patryk Lisek
391

ZNSSK w Polsce poszukuje pracownika na stanowisko referent do spraw rozliczeń!

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsceposzukuje pracownika na stanowisko referenta do spraw rozliczeń. Do zadań na stanowisku będzie należało: - rozliczanie projektów prze... read more..

Wydarzenia
Patryk Lisek
168

Mini Projekt ELOm - ,,EkoMoto-prelekcja”

Zapraszamy wszystkich na prelekcję   ,,EkoMoto-prelekcja” - wykorzystanie nowych technologii w motoryzacji (samochodach hybrydowych)          &nb... read more..

Video
Patryk Lisek
180

Schlesien Journal 23.10.2018

Mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Krzyża w Bytomiu-Miechowicach upamiętano ofiary Tragedii Górnośląskiej. W naszym cyklu "Hallo DFK" odwiedzamy DFK w Biedrzychowicach.... read more..

Wydarzenia
Patryk Lisek
314

XXIII Seminarium Śląskie rozpoczęte!

W wtorek 23.10.2018r. rozpoczęło się w Kamieniu Śląski XXIII Seminarium Śląskie. Mowę inauguracyjną wygłosili m.in. ks. dr Piotr Tarlinski - Dyrektor Centralnej Biblioteki im. Josepha von Eichendorffa... read more..

Projekty
Patryk Lisek
267

W 80 minut dookoła świata

Dnia 25 października 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 w Opolu odbędzie się projekt ,, W cztery strony świata”, który jest realizowany w ramach programu szkoleniowego Elementarz Lidera Orga... read more..

Wydarzenia
Patryk Lisek
596

„Europa po Wielkiej Wojnie” – XXIII Seminarium Śląskie już jutro!

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz innymi partnerami projektu serdecznie zaprasza w dniach 23-25 października 2018 r. na ... read more..

Blogi
Bernard Gaida
310

Zmiana nie zawsze jest dobra

Myślę, że jest zrozumiałe, iż dzisiejszy felieton poświęcę wyborom. Zacznę jednak od wyborów, które w niedzielę skończyły się w Bawarii. Całymi tygodniami wróżono, że CSU straci w nich swoją silną poz... read more..

Blogi
Bernard Gaida
278

Śląsk misją

Dla wielu Ślązaków z Górnego Śląska bardzo często Dolny Śląsk oznacza trasę tranzytową do Niemiec. Wyjątkiem bywa Wrocław, który zwiedzają albo w nim studiują, lub Karpacz czy Zieleniec zimą. Tymczase... read more..

Blogi
Bernard Gaida
205

Kicz pojednania czy rozłam

Miałem przyjemność udziału w uroczystości przekazania Śląskiej Nagrody Kulturalnej kraju związkowego Dolna Saksonia w Legnicy. Dr Tadeusz Samborski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, napisał w... read more..

Wyników 1 - 30 z 4447