Wiadomości

 • Dodano: 20 luty 2017, 11:44 Inkluzja i indywidualizacja ćwiczeń na lekcji języka niemieckiego

  W ramach programu doskonalenia nauczycieli DELFORT zapraszamy na warsztaty "Inkluzja i indywidualizacja ćwiczeń na lekcji języka niemieckiego". Warsztaty odbędą się 6 marca w godz. 16.00-19.00 w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, ul. Powstańców Śl. 19. Więcej warsztatów również w innych rejonach kraju na stronie programu DELFORT.

 • Dodano: 20 luty 2017, 08:04 Gazeta Wyborcza o klubie radnych Mniejszości Niemieckiej w Radzie Miasta Opola

  Mniejszość Niemiecka - Dla Samorządu, nowy klub w Radzie Miasta Opola, należy do największych w radzie, najprawdopodobniej nie będzie jednak miał swojego przedstawiciela w prezydium. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej.

 • Dodano: 17 luty 2017, 09:52 Co nas czeka na Warmii i Mazurach?

  Wiecie już jakie imprezy na ten rok zaplanował Związek Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur? Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem na 2017 rok!

 • Dodano: 17 luty 2017, 09:28 Zgłoś się do projektu!

  Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na rekrutację do projektu „Opolska kuźnia przedsiębiorczości 4”. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.

 • Dodano: 17 luty 2017, 08:05 Dziś w Wochenblatt.pl – 17 lutego

  Tematy z dzisiejszego wydania gazety Niemców w Polsce.

 • Dodano: 16 luty 2017, 12:04 Wybory do Bundestagu 2017 – mniej uprawnionych niż w 2013 roku

  Według szacunków Federalnego Urzędu Statystycznego prawo wyborcze będzie przysługiwać podczas wyborów do Bundestagu w dniu 24 września 61,5 miliona Niemców. To o około 400 000 mniej niż przed czterema laty.

Blog: Bernard Gaida

 • Dodano: 15 luty 2017, 08:48

  Kolumna > Strategia

  W dzisiejszym skomplikowanym świecie planowanie nie jest zaletą lecz koniecznością. Staje się ono koniecznością zwłaszcza w organizacjach, w których gromadzą się tysiące ludzi. Niemcy w Polsce taką strukturę posiadają, nawet jeśli na co dzień jej czasem nie dostrzegamy. Na Górnym Śląsku czasem widać nasze DFK w bliskiej każdemu okolicy, ale już na Pomorzu, Dolnym Śląsku czy Warmii z Mazurami często są one mniej widoczne. Dlatego dobrze jest przypomnieć, że takich siedzib naszej organizacji jest około 500 w Polsce. Grupuje się w nich kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a kolejni korzystają z...

 • Dodano: 08 luty 2017, 06:53

  Kolumna > Kanclerz Merkel w Polsce

  W rozchwianym świecie i Polsce od piątku króluje informacja o wizycie Pani Merkel w Warszawie. Jest ważna, ale wiemy, że losy świata ani Europy od niej nie zależą. Kiedy przeczytacie te słowa będzie już po wizycie i być może z dyplomatycznych wypowiedzi będziemy próbowali sobie wyrobić zdanie o jej efektach. Polskie media i wielu polityków z kręgów władzy spekuluje, że Kanclerz Merkel przyjeżdża by prosić rządzących o współpracę w dziele naprawy Unii Europejskiej, że tym samym uznaje rolę Polski jako przywódcy Grupy Wyszehradzkiej a internetowe strony patriotyczne szaleją opiniami, że Pani...

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń

Organizacje

Ostatnio komentowane