Log in
 

Dzień Mniejszości Narodowych i Etnicznych

VdG
DM2019_plakat
Datum: Samstag, 8. Juni 2019 11:00 - 16:00

Veranstaltungsort: Olsztyn, Osada Kozacka Ataman, Gutkowo 71  |  Stadt: Olsztyn, Polska

Dzień Mniejszości Narodowych ma na celu integrację różnych grup, aktywnych stowarzyszeń oraz przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych, zaprezentowanie ich dorobku artystycznego oraz ukazanie ich bogactwa kulturowego. Pragniemy, by to spotkanie służyło budowaniu wspólnych więzi i dalszej współpracy.

Festyn odbędzie się na świeżym powietrzu, w pięknej nadjeziornej scenerii w Osadzie Kozackiej ATAMAN w Olsztynie, ul. Kanarkowa 54 i rozpocznie się o godz. 11.00. Spotkanie jest otwarte, każdy zainteresowany może wziąć w nim udział.

Zaproszone zostały zespoły, które zadbają o podstawową oprawę muzyczną festynu. Pierwszy zespół to przedstawiciel mniejszości tatarskiej –Tatarski Zespół Taneczno-Wokalny Buńczuk, natomiast występ drugiej grupy jest jeszcze w trakcie ustaleń, o czym jak najszybciej Państwa poinformujemy.W przerwach pomiędzy występami zespołów prezentowane będą poszczególne mniejszości narodowe bądź etniczne, które przyjmą zaproszenie na spotkanie. Poprzednie edycje imprezy oraz nasze duże doświadczenie w organizacji tego spotkania pokazują, że wśród grup mniejszości narodowych i etnicznych znajdują się takie, które chętnie prezentują na scenie swój dorobek artystyczny, tj. swoje grupy taneczne bądź muzyczne. Należą do nich grupy niemalże z każdego pokolenia, od najmłodszych po najstarszych. Istnieją również inne grupy mniejszościowe, które z różnych powodów nie prowadzą działalności czysto scenicznej, natomiast mogą oraz pragną zaprezentować swój dorobek kulturalny pochodzący z innej sfery działalności. Przedstawiciele mniejszości narodowych będą miały również możliwość zaprezentowania na stanowiskach swoich materiałów reklamowych, czasopism, książek, potraw, czy rękodzieła.  Przybyli goście będą mogli dzięki temu dokładniej zapoznać się z działalnością grup, a taka forma daje okazję do rozmów i nawiązywania współpracy, czy wzbudzania zainteresowania swoją kulturą. 


W poprzednich latach gościliśmy przedstawicieli mniejszości niemieckiej, ukraińskiej, białoruskiej, karaimskiej, tatarskiej, łemkowskiej, kaszubskiej, romskiej.

 

Telefon
794112003
E-Mail
Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
Organizator wydarzenia
Olsztyńskie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej
Adresse
Gutkowo
11-041 Olsztyn, Polska

 

Karte


 

Alle Daten


  • Samstag, 8. Juni 2019 11:00 - 16:00

Powered by iCagenda