30 lat chóru Heimat

30 lat chóru Heimat

Serdecznie zachęcamy do udziału w koncercie jubileuszowym chóru Heimat, który w tym roku obchodzić będzie 30-lecie istnienia!

“Chór Heimat powstał we wrześniu 1992 roku z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego stowarzyszenia mniejszości niemieckiej – Jerzego Gillnera. Pierwotna nazwa zespołu brzmiała: Stroppendorfer Heimatchor. 26 grudnia 1992 r. odbył się pierwszy koncert kolęd, który dał początek nieprzerwanej od 30 lat tradycji organizowania bożonarodzeniowych występów.

W początkowej fazie działalności chór miał charakter czterogłosowy i był grupą mieszaną, która skupiała 72 osoby. Pierwszą dyrygentką zespołu została Regina Friedek – wówczas studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2003 roku chórem kieruje Maria Gillner” – tak o chórze pisze współorganizator wydarzenia, Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 6 listopada, o godzinie 16:00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Polecamy!

Skip to content