Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Koncerty, warsztaty, wystawy czy spotkania to wydarzenia przygotowane w ramach 19 Dni Kultury Niemieckiej dla mieszkańców województwa opolskiego.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim wraz z partnerami zaprasza w październiku na kulturalną ucztę duchową!

Dni Kultury Niemieckiej są nieodłączną częścią opolskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych. Tradycyjnie już zainaugurowane zostaną koncertem w Filharmonii Opolskiej, który odbędzie się 7 października o godz. 19:00. Jednak pierwsze wydarzenie będzie miało miejsce już 02.10.2022. W tym dniu odbędzie się spotkanie autorskie z Christiane Hoffmann i prezentacja publikacji „Wszystko, o czym nie wspominamy. Pieszo śladami ucieczki mojego ojca”.

Dni Kultury Niemieckiej zakończymy 30.10.2022 warsztatami organizowanymi przez LernRaum.pl w Opolu.

W programie tegorocznych Dni Kultury znajdziemy jeszcze m.in. koncerty Piotra Lempy czy chóru „Brosci Chorus”, wystawy: „Obcy w swoim domu. O wykorzenieniu i utracie ojczyzny na przykładzie Śląska” czy „Nowa Wieś Królewska“ – wystawa z cyklu o dzielnicach Opola, pokazująca historię, kulturę, przemysł oraz ciekawostki związane z tą częścią miasta.

Organizatorzy zapraszają ponadto na wydarzenia dla dzieci i młodzieży takie jak: dzień gier planszowych, gra miejska, zajęcia biblioteczne, projekcja filmu, spotkanie dla dzieci „Pirat Klaus Störtebeker – legenda o najbardziej znanym niemieckim korsarzu“, warsztaty św. Marcina.

W sumie zaplanowano ponad 40 wydarzeń w ponad 10 miejscowościach województwa opolskiego. Część wydarzeń będzie można śledzić również na profilu facebookowym TUTAJ.

Materiały do pobrania:

Programm / Program Wydarzenie towarzyszące: Występ chóru Brosci chorus, Prudnik Wydarzenie towarzyszące: Przeboje XXI wieku, Kolonowskie (transmisja online) Wydarzenie towarzyszące: Koncert Piotr Lempa, Opole (transmisja online)
Skip to content