Kultura bez granic [rozmowa online i inne wydarzenia w grudniu]

Kultura bez granic [rozmowa online i inne wydarzenia w grudniu]
W imieniu organizatorów zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie online w ramach projektu LernRAUM.pl, tym razem poświęcone tematowi KULTURY. Nasze zaproszenie do rozmowy przyjęła polsko-niemiecka, odnosząca od lat sukcesy w Berlinie, aktorka – Anja Antonowicz.
Do tej pory Artystka zagrała w kilkunastu serialach i kilku filmach produkcji niemieckiej. Pierwszy sukces i niemiecką nagrodę telewizyjną za najlepszą rolę drugoplanową, zawdzięcza opartemu na faktach kryminałowi Bella Block – „Die Frau des Teppichlegers”. Zagrała w wielu serialach, w tym w kultowej serii „Tatort” – ulubionym serialu niemieckiej publiczności. W 2018 roku dołączyła do obsady amerykańskiego serialu „Stacja Berlin”. Ostatnio Anję Antonowicz mogliśmy oglądać w znakomitym serialu produkcji Netflix „The Crown”, gdzie wciela się w postać Aleksandry Fiodorowny – carycy i żony Mikołaja II Romanowa.
Z Anją Antonowicz porozmawiamy o tym jaki wpływ na karierę miała znajomość języka niemieckiego, zapytamy o pracę na planach niemieckich filmów i seriali oraz na deskach teatru. Ponadto wśród tematów znajdą się m.in. kultura w Niemczech, jej obecna kondycja, jak również spostrzeżenia Aktorki dot. zmian na przestrzeni ostatnich lat.
Moderatorem spotkania będzie niezastąpiony Lucjan Dzumla – Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Zapraszamy już 13.12.2022 r. o godz. 18:30 na profil projektu na Facebooku TUTAJ.
Zachęcamy również do udziału w pozostałych wydarzeniach w ramach projektu! 
1. Social media i z czym to się je / Soziale Medien und das, was dazu gehört (13.12., godz. 11:00) – LINK
2. Deutsch ist easy! Deutsch mit Materialien von HAUS/Nauka języka niemieckiego z HAUS-em! (14.12., 14:00) – LINK
3. Less waste – jak pomóc planecie (14.12., godz. 18:30) – LINK
Skip to content