Odkryj adres, którego nie znasz! – Majówkowe zwiedzanie z przewodnikiem

Odkryj adres, którego nie znasz! – Majówkowe zwiedzanie z przewodnikiem

Wielu mieszkańców Opola nie spodziewa się, że przy ulicy Szpitalnej 11 powstało Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce. Swoją siedzibę ma ono nad brzegiem Młynówki – jednego z najbardziej malowniczych i rozpoznawalnych zakątków Opola, znanego jako Opolska Wenecja. Zatem aby spędzić majowy weekend w Wenecji, wcale nie trzeba wyjeżdżać do Włoch!

Podczas odwiedzin Centrum goście będą mieli okazję do zwiedzenia wystawy stałej: “Niemcy w Polsce – historia i teraźniejszość”. Z mieszczącego się natomiast na wysokości drugiego piętra*, przestronnego tarasu zwiedzający będą mieli możliwość podziwiania widoku na najbliższą okolicę. A tego dnia nareszcie zapowiada się słoneczna pogoda!

Majówkową akcję Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze planuje 2 maja 2023; tego dnia najnowsza filia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej otwarta będzie od 10:00 do 16:00. W wybranych godzinach, za okazaniem biletów wstępu, możliwy będzie również udział w zwiedzaniu z przewodnikiem: o 10:00 i 12:00 w języku polskim oraz o 14:00 w języku niemieckim.

Z uwagi na komfort zwiedzających liczba miejsc jest ograniczona; uprzejmie prosimy o zgłoszenie chęci przybycia mailowo na adres cdwbp@cdwbp.opole.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu +77 407 50 12. Ceny biletów na wystawę to 14 zł/os. (bilet normalny), 10 zł/os. (bilet ulgowy) oraz 35 zł (bilet rodzinny 2+2; każda kolejna osoba: 5 zł).

Do zobaczenia!

*Budynek Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce przystosowany jest do potrzeb osób z ograniczeniami ruchu.

Skip to content