Program mentorski Ukraina – ifa

Program mentorski Ukraina – ifa

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na program mentorski ifa dla ukraińskich specjalistów w dziedzinie kultury i sztuki oraz osób ze społeczności LGBTAIQ+.

Program skierowany jest do uchodźczyń oraz członków społeczności LGBTIQ z Ukrainy pracujących w sektorze kultury i sztuki. W momencie składania wniosku osoby powinny przebywać w następujących krajach: Armenia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czechy, Estonia, Gruzja, Węgry, Kazachstan, Kosowo, Łotwa, Litwa, Mołdawia, Polska, Rumunia, Serbia i Słowacja.

W projekcie może wziąć udział 35 podopiecznych i 35 mentorów. 70 uczestników weźmnie udział w cyfrowym mentoringu regularnie przez pięć miesięcy. Ifa towarzyszy im podczas trwania programu, oferując dalsze seminaria szkoleniowe i indywidualne doradztwo. Program obejmuje seminarium wprowadzające w Budapeszcie i seminarium końcowe w Berlinie. Celem projektu jest poprawa dostępu do możliwości integracji i dalszej edukacji.

Projekt ma na celu stworzenie ponadregionalnej sieci, która przyczyni się do wzmocnienia pozycji, widoczności i wsparcia kobiet oraz przedstawicieli społeczności LGBTIQ. Ponadto, możliwości mają zostać rozszerzone poprzez dalsze szkolenia i pomoc uchodźcom w integracji na różnych poziomach.

Więcej informacji na temat programu mentorskiego, jego treści i wymagań można znaleźć tutaj.

Skip to content