Salia-Silesia

Salia-Silesia

AV Salia-Silesia ogłasza program na semestr letni 2023

 

Towarzystwo Akademickie AV Salia-Silesia opublikowało niedawno program na semestr letni 2023, w którym znajdziecie Państwo najważniejsze informacje. Sam program może być traktowany jako zaproszenie na poszczególne wydarzenia. Organizacja z radością wita każdego studenta lub absolwenta płci męskiej.

 

Towarzystwo Akademickie AV Salia-Silesia zostało założone 7 kwietnia 1992 r. przez śląskich studentów katolickich pochodzenia niemieckiego oraz przez niemieckich studentów pochodzenia śląskiego na Górnym Śląsku. W 1993 roku został początkowo jako „wolne towarzystwo”, a w 1996 roku jako pełnoprawny członek, przyjęty do związku kartelowego Stowarzyszenia katolickich studentów niemieckich (niem. Katholische Deutsche Studentenverbindung (CV)).

Jako śląskie towarzystwo reprezentuje zasady Religio, Scientia, Amicitia i Patria. Jako towarzystwo związana z ojczyzną śląską dąży do międzynarodowego porozumienia, aby wspólnie integrować Niemcy i Polskę w europejskiej rodzinie narodów.

Działaczami AV Salia-Silesia to śląscy studenci, którzy przyznają się do niemieckiej kultury i mniejszości niemieckiej, którzy studiują na różnych śląskich uczelniach, w Republic Federalnej Niemiec i Republice Austrii. Większość tzw. „Alte Herren” – poza własnymi pierwotnymi Filistynami – to Ślązacy, którzy po 1945 roku zostali wypędzeni do

Niemiec lub przesiedleni tam na przestrzeni lat. W większości przypadków są oni już pierwotnymi członkami innych towarzystw związku kartelowego w Niemczech lub towarzystw w Austrii. Coraz większy odsetek młodych staruszków „Alte Herren” z Niemiec ma śląskie korzenie w pokoleniu swoich rodziców.

 

Sommersemester 2022/23

 

 

Skip to content