Spotkanie autorskie z dr. Sebastianem Rosenbaumem

Spotkanie autorskie z dr. Sebastianem Rosenbaumem
W serii wydawniczej Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej zatytułowanej „Źródła i materiały” ukazały się m.in. dwie publikacje nawiązujące do międzywojennej historii Górnego Śląska.
Ich tytuły zaczerpnięte zostały z wystąpień posłów reprezentujących mniejszość niemiecką w Sejmie Śląskim. „To przecież nasz kraj rodzinny” zawiera wybrane i opracowane fragmenty mów wygłoszonych w latach 1922-29, zaś „Walczymy o nasze prawa, a nie o mandaty” – z lat 1930-35.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z redaktorem obydwu edycji źródłowych, znawcą XIX- i XX-wiecznych dziejów regionu dr. Sebastianem Rosenbaumem. Rozmowę poprowadzi dr Tobiasz Janikowski, kierownik działu badawczego CBMN. Zainteresowani lekturą będą mogli zaopatrzyć się w bezpłatne egzemplarze publikacji.
Spotkanie odbędzie się w środę, 1 marca 2023, o godzinie 17:00 w siedzibie Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego w Polsce przy ul. Szpitalnej 11 w Opolu. Wstęp bezpłatny. Uprzejmie prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa telefonicznie: +77 407 50 12 lub mailowo: cdwbp@cdwbp.opole.pl.
Skip to content