Log in

Komu już pomogliście w wypełnieniu formularza?

"Und wem von der deutschen Gemeinschaft in Polen habt ihr schon geholfen, das Formular auszufüllen?" - Bernard Gaida im Besuch bei Frau Klara. / "Komu już z kręgu niemieckiej społeczności w Polsce pomogliście w wypełnieniu formularza spisowego?" - Bernard Gaida podczas odwiedzin u pani Klary. "Und wem von der deutschen Gemeinschaft in Polen habt ihr schon geholfen, das Formular auszufüllen?" - Bernard Gaida im Besuch bei Frau Klara. / "Komu już z kręgu niemieckiej społeczności w Polsce pomogliście w wypełnieniu formularza spisowego?" - Bernard Gaida podczas odwiedzin u pani Klary.

Narodowy Spis Powszechny 2021 trwa już od miesiąca. Już niebawem, od 4 maja, pracę rozpoczną Rachmistrzowie telefoniczni. Nie trzeba być jednak rachmistrzem, aby pomóc się spisać osobom z kręgu bliskich, znajomych czy sąsiadów, którzy nie mają dostępu do komputera. W każdej gminie są osoby, do których można zwrócić się o pomoc przy spisie. Również koła DFK i organizacje mniejszości niemieckiej oferują swoją pomoc w tym zakresie. Zgłaszajcie się do swojego DFK lub innej, najbliższej Wam organizacji mniejszości niemieckiej.

Narodowy Spis Powszechny może być też okazją do spotkań! Wielką wartość ma znalezienie czasu na to, by pomóc innym przy wypełnieniu formularza spisowego. "Komu już pomogliście w wypełnieniu formularza?" - pyta Bernard Gaida, przewodniczący VdG, podczas spotkania z panią Klarą. Wy również możecie pomóc! 

 komu pomogles

 Z końcem kwietnia za pośrednictwem Internetu spisało się:

W Polsce: 12,87%
W województwie Opolskim: 10,38%

Nawięcej: w woj. Śląskim: 16,36%
Najmniej: w woj. Świętokrzyskim: 7,18% mieszkańców*

Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 jest obowiązkowy! Przez cały czas trwania spisu (potrwa on do 30 września 2021) za pośrednictwem aplikacji spisowej można wypełnić formularz online dostępny na stronie: https://spis.gov.pl/

 NSP ulotka fragmenty 3

Więcej informacji na temat spisu na naszej stronie na Facebooku: Volkszählung / NSP 2021

*Dane na dzień 28 kwietnia 2021

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 kwiecień 2021 10:03