Log in

Język niemiecki jest więcej niż plusem – kolejna edycja „Deutsch AG”

  • Napisane przez Rudolf Urban
  • Dział: Młodzież
Unterricht im Rahmen des Projektes Deutsch AG in der Schule in Nakel / Zajęcia w ramach projektu Deutsch AG realizowane w szkole Nakle. Foto: Archiv VdG Unterricht im Rahmen des Projektes Deutsch AG in der Schule in Nakel / Zajęcia w ramach projektu Deutsch AG realizowane w szkole Nakle. Foto: Archiv VdG

"Dzięki dodatkowym środkom z budżetu federalnego w 2020 r. udało się wdrożyć szereg nowych inicjatyw na rzecz mniejszości niemieckiej w Polsce. Należy do nich oferta edukacyjna Związku Niemieckich Stowarzyszeń pn. „Deutsch AG”, adresowana do uczniów siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej. Projekt, w którym uczestniczy 200 grup liczących ogółem ok. 1500 osób z całej Polski, okazał się pełnym sukcesem pomimo ograniczeń koronawirusowych i jest kontynuowany również w 2021 r. (...) 

Już teraz można zgłaszać się do „Deutsch AG”. Poinformowane już zostały samorządy, szkoły i organizacje mniejszości niemieckiej o możliwości składania wniosków. Ważne jest, aby zajęcia w ramach projektu odbywały się w pomieszczeniach szkolnych, choć nie są to bynajmniej regularne lekcje języka niemieckiego. Dlatego też to właśnie szkoły w pierwszej kolejności zgłaszają swój udział."

Wszelkie istotne informacje na temat „Deutsch AG” można uzyskać na stronie internetowej www.vdg.pl TUTAJ lub telefonicznie pod numerem 77 454 78 78.

Rudolf Urban

Pełna treść wywiadu z koordynatorką programu "Deutsch AG" na stronie Wochenblatt.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 czerwiec 2021 10:53