Log in

Podróżne stypendium medialne ifa

Instytut Stosunków Zagranicznych ifa rozpisuje podróżne stypendium medialne dla członków mniejszości niemieckiej.

Dzięki stypendium podróżnemu w mediach społecznościowych, które skierowany jest do młodych profesjonalistów i zaangażowanych członków mniejszości niemieckich w Europie Wschodniej i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw, stypendium ifa ma za zadanie specjalizację w dziedzinie mediów społecznościowych, a tym samym przyczynia się do zwiększenia widoczności mniejszości niemieckiej (DMi) i jej pracy, a także do promowania mniejszości niemieckiej w sieci.

Ze względu na obecne ograniczenia nałożone przez COVID-19 cyfrowa wersja stypendium podróżnego w mediach społecznościowych odbędzie się również w 2021 roku. Poszukiwane są cztery zmotywowane osoby, chętne do udziału w stypendium.

Przez tydzień (między 23.08. a 30.09.) stypendysta udziela relacji ze swojego miasta lub z okolic swojego miejsca zamieszkania.

W ramach grantu stypendysta tworzy materiały wideo odpowiednie do mediów społecznościowych, a także zdjęcia i teksty, publikowane niezależnie za pośrednictwem kanałów Mind_Netz (oferta mediów społecznościowych ifa, która informuje o codziennym świecie DMi). Nacisk kładziony jest na tematykę związaną z mniejszością niemiecką i jej tożsamością:

Jaką rolę odgrywa kwestia tożsamości dla Ciebie i mniejszości niemieckiej? Co oznacza Heimat? Jak dalece czujesz tożsamość europejską? Jaką rolę odgrywają takie czynniki jak religia, język niemiecki czy specjalne święta? Jaka w strukturach mniejszości niemieckiej jest rola młodzieży i starszego pokolenia oraz jaką rolę pełni dla nich pamięć o wspólnej historii? W nagraniach video i w zdjęciach możesz również przedstawić na przykład pracę organizacji mniejszości niemieckiej, możesz opowiedzieć o ważnych dla mniejszości miejscach lub pomnikach w twoim mieście, o tradycjach lub bieżących wydarzeniach.

Przed rozpoczęciem relacji weźmiesz udział w warsztatach online o mediach społecznościowych, by zaraz potem nową wiedzę wykorzystać bezpośrednio w praktyce.

Zgłoszenia możliwe są do 25 lipca 2021. Szczegóły na temat stypendium w niemieckiej wersji artykułu TUTAJ oraz w plikach do pobrania: 
Źródło: ifa

logo ifa

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 lipiec 2021 08:10