Log in

Wybory do Bundestagu 2021 - informacja dla głosujących z zagranicy

Quelle / Źródło: VdG Quelle / Źródło: VdG

W niedzielę, 26 września 2021 r., odbędą się w Niemczech wybory do Bundestagu. Niemcy uprawnieni do głosowania, którzy przebywają na stałe za granicą, mogą głosować w wyborach do Bundestagu i wyborach europejskich w Niemczech w drodze głosowania korespondencyjnego.

Wpis na listę wyborców dokonywany jest wyłącznie na życzenie. Wniosek należy złożyć za pośrednictwem formularza; musi on zostać dostarczony do właściwej gminy w Niemczech nie później niż na 21 dni przed wyborami, czyli 5 września 2021 r. Termin ten nie może zostać przekroczony.

Formularze zgłoszeniowe oraz ulotki informacyjne są dostępne online na stronie internetowej Federalnej Komisji Wyborczej TUTAJ. Można je również zamówić pocztą (Federalna Komisja Wyborcza, Oddział w Bonn, poczta 17 03 77, 53029 BONN, Niemcy) lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie przedstawicielstw konsularnych Republiki Federalnej Niemiec.

Udział w wyborach to nie tylko przywilej, ale i obowiązek!

Dodatkowe informacje w załączonych plikach .pdf. (tekst w języku niemieckim):Więcej informacji pod linkiem: Deutsche im Ausland - Der Bundeswahlleiter.

Bundestagswahl - Fristen und Termine für Auslandsdeutsche / Wybory do Bundestagu - terminy dla głosujących z zagranicy

Plakat informacyjny do pobrania: 

W celu orientacji przed wyborami w Niemczech wyborcom służą pytania do kandydatów (Wahlprüfsteine), które przedkładane są partiom przez zainteresowane grupy. Jako przedstawiciel mniejszości niemieckiej w Polsce Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych wysłał do wszystkich biorących udział w wyborach partii pytania istotne z punktu widzenia mniejszości niemieckiej. Z deklaracjami partii, które odesłały nam odpowiedzi, mogą się Państwo zapoznać TUTAJ

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 sierpień 2021 13:28