Log in

FUEN BundesTalks - debata wyborcza FUEN z kandydatami w wyborach do Bundestagu

Quelle / Źródło: FUEN Quelle / Źródło: FUEN

Kiedy: poniedziałek, 23 sierpnia 2021 r., godz. 18-19

Gdzie: Kanał YouTube FUEN – transmisja na żywo

Co łączy Estonię, Polskę, Włochy i Chorwację? We wszystkich tych i 21 kolejnych krajach, z dala od dzisiejszego terytorium Republiki Federalnej, żyją mniejszości niemieckie. Nie tylko przyczyniają się one do różnorodności kulturowej w Europie; są także ważnymi budowniczymi mostów między Niemcami a ich europejskimi i środkowoazjatyckimi krajami partnerskimi.

Mimo to te autochtoniczne mniejszości prawie są prawie niezauważane w opinii publicznej w Niemczech. Nawet w programach wyborczych partii i reportażach przedwyborczych do Bundestagu rzadko trafiają one do porządku obrad.

Z tego powodu Federalistyczna Unii Europejskich Grup Narodowościowych (FUEN) organizuje FUEN-BundesTalks – rozmowy na różne, związane z polityką mniejszości tematy. Dyskutujemy przy tym z kandydatami do Bundestagu z różnych partii o kształtowaniu i celach polityki federalnej w obszarze mniejszości narodowych. Celem jest przybliżenie tego tematu opinii publicznej.

Podczas gdy pierwsza część FUEN-BundesTalks dotyczyła mniejszości w Niemczech, druga część koncentruje się na mniejszościach niemieckich za granicą. W jaki sposób należałoby je wspierać w przyszłości? Jaką rolę powinny one odgrywać w kontekście integracji europejskiej? I w jaki sposób mniejszości niemieckie mieszkające za granicą mogą zyskać większą obecność w polityce federalnej?

Te i inne pytania zadadzą sobie kandydaci do Bundestagu podczas internetowej dyskusji 23 sierpnia 2021 w godzinach 18:00-19:00.

Uczestnikami dyskusji będą:

  • Eckhard Pols, członek Bundestagu (CDU/CSU)
  • Dietmar Nietan, członek Bundestagu (SPD)
  • Manuel Sarazzin, członek Bundestagu (Bündnis 90/Die Grünen)
  • Peter Heidt, członek Bundestagu (FDP)
  • Simone Barrientos, członkini Bundestagu (Die Linke)
  • Sybilla Nitsch, SSW

Wydarzenie będzie moderowane przez wiceprezydenta FUEN Vladimira Hama, członka mniejszości niemieckiej w Chorwacji.

Debata będzie transmitowana na kanale YouTube FUEN. Również przedstawiciele mediów są zaproszeni w celu zrelacjonowania przebiegu debaty. Osoby zainteresowane udziałem w debacie, chcącym zadać pytania panelistom zaproszone są do przesłania ich do FUEN na żywo podczas debaty na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., FUEN Facebook i AGDM Facebook.

Transmisja na żywo będzie dostępna tylko w języku niemieckim.

Źródło: FUEN

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 sierpień 2021 10:06