Log in
Anna Hermasz

Anna Hermasz

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Trwa rekrutacja do Projektu "Deutsch AG" - edycja jesień 2021

Od dnia 1 września 2021r. rusza kolejna edycja projektu "Deutsch AG" dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Zgłaszać mogą się szkoły lub gminy. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest liczebność grupy od 5 do 15 uczniów oraz nieodpłatne udostępnienie przez szkołę/ samorząd sal lekcyjnych w budynku szkoły. Mogą się zgłaszać nowe grupy.

Projekt "Deutsch AG" skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, w których w VI klasie nauczany był język niemiecki jako język mniejszości narodowej. W ramach projektu proponujemy dwie dodatkowe lekcje języka niemieckiego tygodniowo, w formie kursu językowego realizowanego na terenie szkoły po zajęciach lekcyjnych. Dzięki udziałowi w dodatkowych zajęciach językowych dzieci mogą polepszyć swoją znajomość języka oraz poznać nowe ciekawostki krajoznawcze, historyczne i kulturalne krajów niemieckojęzycznych.

Chętnych zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie! 

Karta zgłoszenia szkoły do udziału w zimowej edycji projektu: 


Zgłoszenie udziału dziecka w drugiej edycji projektu: 
Kontakt do koordynatorów regionalnych projektu Deutsch AG: 

Projekt Deutsch AG realizowany jest od kwietnia 2020 roku. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z koordynatorką projektu, Sybillą Dzumlą (Schlesien Journal, od '0:14):

Rok 2020 dobiega końca, a wraz z nim pierwsza edycja projektu Deutsch AG

Rok 2020 dobiega końca, a wraz z nim pierwsza edycja projektu Deutsch AG. Cieszymy się, że pomimo pandemii wzięło w nim udział 200 grup. 1500 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych rozpoczęło dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego, a od października kontynuowało je online.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim nauczycielom języka niemieckiego oraz rodzicom, za ich wkład. Mamy nadzieję na kolejną udaną współprace w przyszłym roku!
 
 
132044206 136193494813082 2072316670633643869 n
 
Zdjęcie: Katarzyna Odoj, Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Miarki w Katowicach
 

Schlesien Journal 29.09.2020

Lars Kawczyk, młody poeta ze Stolarzowic, który swoje wiersze pisze w języku angielskim i niemieckim. Właśnie wydał niemieckojęzyczny tomik poezji. Wspomnienie Joachima Niemanna, długoletniego dyrektora ZNSSK w Polsce, współzałożyciela organizacji Mniejszości Niemieckiej i zaangażowanego człowieka na rzecz języka niemieckiego, niemieckiej kultury i tradycji.

  • Dział: Video

25. Pielgrzymka do Maria Hilf w Zlatych Horach

25. Pielgrzymka do Matki Bożej Wspomożenia WiernychMaria Hilf w Zlatych Horach (Czechy) – według aktualnego stanu pandemii – odbędzie się jak zaplanowano19 września (sobota) 2020 r. Zasady bezpieczeństwa jak u nas w Polsce: Dbamy o higienę rąk. W kościele nosimy maseczki. Na zewnątrz zachowujemy odstęp 2 metrów (za wyjątkiem członków rodziny) albo zakładamy maseczki gdy jesteśmy blisko siebie. Mamy nadzieję, że zagrożenie pandemią nie wzrośnie i pielgrzymka będzie mogła się odbyć. 

9.30 - Modlitwy przed Mszą świętą
11.00 - Uroczysta Msza święta
14.00 - Nabożeństwo ku czci Matki Bożej
 
Mamy nadzieję, że pandemia się nie rozprzestrzeni, a pielgrzymka narodów będzie mogła się odbyć zgodnie z planem.
 
Do zobaczenia na Maria Hilf!
Subskrybuj to źródło RSS