Log in
Anna Scześniok

Anna Scześniok

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Szanowni Państwo,

Radosnych, spokojnych oraz błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym Roku dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów.

Niech narodziny Jezusa Chrystusa dadzą nam dużo nadziei w tym trudnym czasie.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Zarząd i Pracownicy Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz redakcja „Wochenblatt.pl”

Frohe Weihnachten Wesołych Świąt 2020-1.jpg

  • Dział: VdG

Coraz większe poparcie dla naszej inicjatywy MSPI

Europejska inicjatywa Minority Safepack (MSPI), której celem jest podniesienie części kompetencji w zakresie  praw mniejszości narodowych i etnicznych na poziom Unii Europejskiej została w 2018 r. z sukcesem zarejestrowana w Komisji Europejskiej i czeka teraz na ostateczną decyzję. Inicjatorem tej próby poprawy sytuacji mniejszości narodowych i etnicznych na terenie Unii Europejskiej jest FUEN (Federal Union European Nationalities), którego członkiem jest Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce (VdG). W Polsce tą kampanię właśnie koordynował VdG. W 2018 udało się w Polsce zebrać 26884 podpisów poparcia, z czego znakomita większość (bo 21605 podpisów) pochodziło z szeregów samej mniejszości niemieckiej, która żywotnie jest zainteresowana poprawą sytuacji w zakresie oświaty, mediów, wsparcia unijnego itd. Wraz z tymi podpisami udało się w skali całej UE zebrać znacznie ponad milion niezbędnych podpisów.

Ku pamięci zmarłych

Listopad jest wyjątkowym miesiącem związanym z pamięcią o zmarłych, a dla wierzących z wiarą w życie wieczne. Co roku przed Dniem Wszystkich Świętych przedstawiciele Związku Niemieckich Stowarzyszeń odwiedzają miejsce pamięci w Łambinowicach. Tak też było w ubiegłą środę 28 października br. Wiązankę oraz znicze złożyli Przewodniczący Związku Bernard Gaida oraz Dyrektor biura Maria Neumann.

 IMG-20201029-WA0006~2.jpg

IMG-20201029-WA0005~2.jpg

IMG-20201029-WA0004.jpg

IMG-20201029-WA0003.jpg

IMG-20201029-WA0002.jpg

  • Dział: VdG

Kondolencje w związku ze śmiercią Wiceprzewodniczącego Bundestagu Thomasa Oppermanna

Związek Niemieckich Stowarzyszeń jest wstrząśnięty informacją o nagłej śmierci Wiceprzewodniczącego Bundestagu oraz Przewodniczącego frakcji politycznej SPD Thomasa Oppermanna. W związku z tym Przewodniczący Bernard Gaida zwrócił się z pismem kondolencyjnym do Przewodniczącego Bundestagu Dr. Wolfganga Schäuble, zarządu Socjaldemokratycznej Partii Niemiec oraz Przewodniczącego frakcji politycznej SPD w Bundestagu Dr. Rolfa Mützenicha.  

Beileidsbekundung anllässlich Tod T. Oppermann-1.jpg

Subskrybuj to źródło RSS