Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 703.
Log in

W karnawale wszyscy urządzają bale

  • Napisane przez 
  • Dział: Wydarzenia

W sobotę 15 lutego 2014r. o godzinie 15:00 w Siedzibie Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Mrągowie rozpoczęła się zabawa Karnawałowa.

Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów. Dlatego też Członkowie z Mniejszości Niemieckiej Mrągowa i Kętrzyna postanowili wspólnie uczcić ten czas i zorganizowali imprezę, która odbyła się 15 lutego br. w siedzibie MN w Mrągowie. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 15:00. Uczestników zabawy przywitał Przewodniczący MN z Mrągowa Karol Czerwiński a następnie przemówiła Przewodnicząca MN z Kętrzyna Sylwia Przespolewska dziękując mrągowskim członkom za zaproszenie i wykazywanie chęci do wspólnych przedsięwzięć.

{gallery type="photogallery" id="179"}

Po krótkich przemowach rozpoczęła się zabawa integracyjna. W zabawie wzięło udział około 45 uczestników, była to grupa mieszana. Zarówno młodzież 18-letnia jak i młodzież 60-letnia i nasi kochani seniorzy, bez których nie było by nas. Tak zróżnicowana wiekowo grupa była strzałem w dziesiątkę dla podtrzymania tożsamości międzypokoleniowej. Przygrywała muzyka zarówno polskich przebojów oraz niemieckich pięknych melodii, przy których młodzież miała okazję zapoznać się i przyswoić ze słówkami niemieckimi. Na Sali można było podziwiać tańce na czasy XXI wieku oraz wirujące pary w rytmie walca. Nie zabrakło również zabaw, przy których część uczestników płakała ze śmiechu. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych. Kilka osób wykazało się pomysłowością i przebrało się za ciekawe postacie.

Już na tą chwilę członkowie MN mają wiele wspólnych planów na rok 2014.

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 22:27