Log in

Pielgrzymka Mniejszości na Górę Św. Anny - pod przewodnictwem arcybiskupa Bambergu Ludwiga Schicka

W niedzielę 3 czerwca 2018 r. odbędzie się coroczna pielgrzymka mniejszości na górę Św. Anny. Tematem pielgrzymki w tym roku jest "Dar jedności w Duchu Świętym – niech będzie z wami wszystkimi!"

Obchody rozpoczną się o godz. 10.00 modlitwą za młode pokolenie. O godz. 11.00 uroczystą Mszę św., odprawi arcybiskup Bambergu Ludwig Schick . W tym roku uhonoruje nas także swoją obecnością Ambasador Rolf Nikel. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych wraz z rodziną.

Arcybiskup Ludwig Schick urodził się 22 września 1949 r. W Marburgu w Hesji. Ukończył szkołę średnią St. John w Amöneburgu, studiował teologię i filozofię katolicką na Wydziale Teologicznym Fulda i na Uniwersytecie Julius-Maximilians-w Wurzburgu. 15 czerwca 1975 r. Otrzymał on od biskup Eduard Schick sakrament święceń kapłańskich w katedrze w Fuldzie, po czym pracował jako kapelan w Neuhof (niedaleko Fuldy). Następnie poświęcił się studiom doktoranckim na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, które zakończył 19 listopada 1980 r., pracą doktorancką na temat: Potrójny urząd Chrystusa i Kościoła. Papież Jan Paweł II, który już w 1996 r. Przyznał Schickowi tytuł Papieskiego Prałata Honorowego, mianował Schicka 20 maja 1998 r. Tytularnym Biskupem Auzii i Pomocniczym Biskupem w Fuldzie. Święcenia Biskupskie dał mu 12 lipca tego samego roku arcybiskupa Johannesa Dybę. Jego dewizą jest Sapientia nobis a Deo ("Mądrość dla nas od Boga).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 czerwiec 2018 09:55