Log in

„Europa po Wielkiej Wojnie” – XXIII Seminarium Śląskie już jutro!

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz innymi partnerami projektu serdecznie zaprasza w dniach 23-25 października 2018 r. na Zamek do Kamienia Śląskiego (ul. Parkowa 1a) na kolejne Seminarium Śląskie pt. „Europa po Wielkiej Wojnie”. Uroczysta Inauguracja odbędzie się o godz. 10.00.

Tematem przewodnim tegorocznego Seminarium Śląskiego, jest zakończenie I Wojny Światowej. Rok 1918 chcemy jednak przedstawić nie tylko jako szereg gwałtownie przebiegających wówczas wydarzeń politycznych, ale przede wszystkim jako początek głębokich i nieraz w perspektywie historycznej ważniejszych zmian społecznych. Szczególną uwagę chcemy przyłożyć na kwestię sytuacji Górnego Śląska.

W ramach Seminarium w dniu 23 października odbędzie się debata pt. „Miejsca pamięci: Śląsk” oraz dyskusja, której gościem będzie m.in. abp Nossol. Oba spotkania organizowane są we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Ponadto w dniu 24 października zapraszamy na pokaz filmu niemego z muzyką wykonywaną na żywo.

Udział w Seminarium Śląskim jest odpłatny, natomiast wstęp na samą debatę, dyskusję lub pokaz filmu niemego jest wolny.

Więcej informacji o Seminarium oraz kartę potwierdzenia uczestnictwa znajdą Państwo na stronie internetowej www.haus.pl.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z: Marcin Wocka, tel. 77 402 51 05, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

XXIII Seminarium Śląskie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 październik 2018 09:51