Logo
Wydrukuj tę stronę

Warsztaty medialne w Olsztynie!

Związek Niemieckich Stowarzyszeń społeczno-kulturalnych w Polsce pragnie Państwa poinformować, że pełnomocnik ds. młodzieży Pani Beata Sordon w współpracy z koordynatorem regionalnym Panią dr Magdaleną Lemańczyk, organizują warsztaty dla młodzieży które odbędą się w Olsztynie. Są to warsztaty medialne, który odbędą się 23-25.11.2018 w Polsko-Niemieckim Centrum Młodzieży Europejskiej w Olsztynie.

Trzydniowe warsztaty skierowane są do młodych osób między 18 a 25 rokiem życia, które wywodzą się z kręgów Mniejszości oraz wykazują zainteresowanie językiem niemieckim jak i niemiecką kulturą. Poprzez teoretyczne i praktyczne ćwiczenia w języku niemieckim wykwalifikowani liderzy warsztatowi nauczą młodzież redagować krótkie wiadomości, wywiady, a następnie będą one nagrywane przed mikrofonem w radiu Olsztyn jako część praktyczna. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wykorzystać w życiu codziennym, w szkole ale również w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Warsztaty organizowane w takiej formie są po raz pierwszy, a ich głównym celem jest propagowanie języka niemieckiego wśród młodych, poprzez pracę ze środkami przekazu, jakim jest radio. Warto również podkreślić że warsztaty te dają możliwość nawiązania nowych kontaktów między uczestnikami, które mogą w przyszłości stać się podstawą do tworzenia nowych wspólnych projektów i inicjatyw. Wpisowe wynosi 10 zł.

W razie pytań prosimy o kontakt z Panią dr Magdaleną Lemańczyk, tel. 664105404, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z Panią Beatą Sordon, pod nr. tel. 0048 77 453 8507, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkich zainteresowanych, prosimy o odsyłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych do 13.11.2018 na wyżej podane adresy mailowe.

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 listopad 2018 11:11
© 2017 Verband der deutschen sozial-kulturellen Gesellschaften in Polen. Alle Rechte vorbehalten. Entworfen von VdG