Log in

Zmarł Bruno Kosak

Bruno Kosak Bildquelle: Wochenblatt.pl Bruno Kosak

W latach 2005-2009 był członkiem Zarządu Związku Niemieckiech Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Natomiast latach 1996-2005 również był członkiem a od roku 2000 Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. 

Bruno Kosak, były poseł mniejszości niemieckiej, radny Sejmiku Województwa Opolskiego oraz wieloletni Przewodniczący Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego odszedł od nas w wieku 83 lat. 

24 maja 2016 roku w Konsulacie RFN we Wroclawiu otrzymał Federalny Krzyż Zasługi na Wstędze Orderu Republiki Federalnej Niemiec. W przemówieniu z okazji wręczenia Pan Kosak wykazał wdzięczność z powodu zaszczytu, który go spotkał. Oprócz momentu, w którym został posłem na Sejm RP określił odznaczenie jako „swój najważniejszy moment w życiu”. Za życia był miłośnikiem twórczości Eichendorffa i zarazem Przewodniczącym Stowarzyszenia im. Eichendorffa.

Zarząd Związku oraz pracownicy biura składają rodzinie głębokie wyrazy współczucia.

Pogrzeb śp. Bruna Kosak odbędzie się w piątek, 15 listopada 2019 r. o godz. 10:00 w kościele parafialnym pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu. 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 08 listopad 2019 15:09