Log in

Mini Miasto – Kinderspielstadt 2020

Mini Miasto – Kinderspielstadt 2020 http://www.edukacja-raszowa.eu/mm-opis.html

W dniach 29 czerwca - 03 lipca 2020 r.  (nowy termin)  odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego obozu letniego - Mini Miasto – Kinderspielstadt. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raszowej.

Mini Miasto składa się z elementów świata dorosłych, które uzupełnia kreatywność i pomysłowość dzieci. W ten dzieci poznają struktury społeczeństwa i kształtują swój magiczny świat, według własnych potrzeb i zainteresowań.

Głównymi celami projektu jest:

  • wspieranie samodzielności i kreatywności dzieci,
  • wzmacnianie wartości demokracji,
  • popularyzacja idei dwujęzyczności,
  • edukacja dla zrównoważonego rozwoju, a także krytycyzm względem zachowań konsumenckich i zachęcanie do zmiany stylu życia

Poprzez edukację i działanie dzieci pragniemy uwrażliwiać innych na najważniejsze problemy, z jakimi boryka się obecnie nasza planeta oraz przygotować do aktywnego i świadomego kształtowania współczesnego świata.

DSC 0987IMG 20190311 WA0034DSC 0143


NOWOŚCI W MINI MIEŚCIE


Mini Miasto składać się będzie z 3 dzielnic: indiańskiej, przyszłości i fantasy, w skład których wchodzą dodatkowe aktywności. Poza tym, w dziecięcym miasteczku działamy w zgodzie z naturą - tegoroczna edycja Mini Miasta kładzie szczególny nacisk na aspekt ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: pro-liberis-silesiae.eu

 

plakat nowy pl 1170x578

 

Ostatnio zmieniany piątek, 26 czerwiec 2020 09:33