Log in

Dzień Pamięci Tragedii Górnośląskiej 2021

Obchody Dnia Pamięci Tragedii Górnośląskiej w 2020 roku. Archiwum VdG Obchody Dnia Pamięci Tragedii Górnośląskiej w 2020 roku.

Od 2010 roku w ostatnią niedzielę stycznia obchodzony jest Dzień Pamięci Tragedii Górnośląskiej, upamiętniający ofiary powojennych obozów pracy na Górnym Śląsku.

Aby pamięć o ofiarach tych wydarzeń pozostała żywa, podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w bieżącym roku Związek Niemieckich Stowarzyszeń serdecznie zaprasza do udziału w uroczystości w Łambinowicach, która odbędzie się 31.01.2021 r. o godzinie 15:00. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią tegoroczne obchody będą miały miejsce tylko na Cmentarzu Ofiar Obozu Pracy i zostaną ograniczone do złożenia wieńców, zapalenia zniczy, modlitwy i wystąpień okolicznościowych.

Wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w uroczystościach na miejscu, zapraszamy do transmisji od godz. 15:00 (na naszej stronie internetowej lub bezpośrednio na Facebooku). O godz.18:00 zapraszamy natomiast online (link tutaj) na premierę filmu – Śladami przeszłości – Obozy pracy na Górnym Śląsku po II wojnie światowej. 

Media

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 luty 2021 14:21