Log in

Tajemnice śląskiej koronki - wystawa

Od 01.02.2021 do 27.02.2021 w Muzeum Śląska Opolskiego można zobaczyć wystawę "Tajemnice śląskiej koronki. Historia, tradycja, współczesność".

Na wystawie zobaczyć można dzieła wykonane ze śląskiej koronki klockowej i śląskiej koronki igiełkowej. Prezentowane obiekty pochodzą z czasu obejmującego ponad 100 lat.  Pochodzą z okresu od końca XIX wieku do czasów współczesnych. Te ostatnie zostały wykonane w trakcie Letniej Akademii Śląskiej Koronki Klockowej w 2020 roku, której zajęcia odbywały się w siedzibie DFK Otmęt w Krapkowicach.

Wystawa towarzyszy prezentacji polskiego tłumaczenia książki autorstwa Giseli Graff-Höfgen „Śląskie koronki. Dokumentacja koronkarstwa klockowego i igiełkowego”. Bezpłatne egzemplarze książki dostępne są m.in. w kasie muzeum. Zapraszamy w godzinach funkcjonowania Muzeum.

Projekt realizuje Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim dzięki finansowemu wsparciu: Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska 2020 i Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

Partnerzy projektu:
Muzeum Śląska Opolskiego
Śląskie Koło Koronki Klockowej

Więcej informacji na dedykowanej projektowi stronie internetowej

Źródło: https://skgd.pl/

Ostatnio zmieniany piątek, 05 luty 2021 12:17