Log in

W trudnym czasie jesteśmy przy was

Foto: Diakonie Katastrophenhilfe Foto: Diakonie Katastrophenhilfe

Wielka fala, która przeszła przez Niemcy w ostatnich dniach już przeszła, jednak usuwanie szkód - nie tylko materialnych - jakie spowodowała, trwać będzie jeszcze przez długi czas. Związek Niemieckich Stowarzyszeń wystosował słowa otuchy do kancelarii najbardziej poszkodowanych landów: Nadrenii-Północnej Westfalii i Nadrenii-Palatynatu. W tych trudnym czasie jesteśmy z wami.

Z szokiem dowiadujemy się o konsekwencjach powodzi, która dotknęła Niemcy. Przerażające obrazy zniszczonych domów, ulic i wszystkich miast, które z dnia na dzień ogarnęła i w dużej części zniszczyła powódź, pozostawiły na nas głębokie wrażenie.

Wyrażamy najgłębsze współczucie wobec osób, które straciły swoje rzeczy i – często po latach – muszą zacząć wszystko od nowa, ale mimo to cieszą się, że udało im się w porę uciec i dzięki temu ocalić życie. Tym natomiast, którzy w powodzi stracili swoich bliskich, składamy szczere kondolencje.

Wciąż pamiętamy powódź, która ćwierć wieku temu nawiedziła Śląsk. To doświadczenie uświadamia nam, że w wielu przypadkach naprawa szkód może trwać nie miesiące, ale długie lata.

Mając to na uwadze, my, Niemcy mieszkający w Polsce, dołączamy do akcji zbierania funduszy ogłoszonej w Niemczech przez Czerwony Krzyż. Mimo, że nawet jeśli zakres naszego wsparcia jest niewielki, jednego jesteśmy pewni: razem jesteśmy silniejsi.

Prosimy przyjąć słowa szczerych kondolencji dla wszystkich ofiar, a także, skierowane do wszystkich poszkodowanych, nasze serdeczne słowa pocieszenia. W tym trudnym czasie jesteśmy z Wami.

Schreiben bez. Flut Malu Dreyer

Schreiben bez. Flut Armin Laschet

Ostatnio zmieniany piątek, 23 lipiec 2021 14:30