Log in
Anna Scześniok

Anna Scześniok

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ku pamięci zmarłych

Listopad jest wyjątkowym miesiącem związanym z pamięcią o zmarłych, a dla wierzących z wiarą w życie wieczne. Co roku przed Dniem Wszystkich Świętych przedstawiciele Związku Niemieckich Stowarzyszeń odwiedzają miejsce pamięci w Łambinowicach. Tak też było w ubiegłą środę 28 października br. Wiązankę oraz znicze złożyli Przewodniczący Związku Bernard Gaida oraz Dyrektor biura Maria Neumann.

 IMG-20201029-WA0006~2.jpg

IMG-20201029-WA0005~2.jpg

IMG-20201029-WA0004.jpg

IMG-20201029-WA0003.jpg

IMG-20201029-WA0002.jpg

  • Dział: VdG

Kondolencje w związku ze śmiercią Wiceprzewodniczącego Bundestagu Thomasa Oppermanna

Związek Niemieckich Stowarzyszeń jest wstrząśnięty informacją o nagłej śmierci Wiceprzewodniczącego Bundestagu oraz Przewodniczącego frakcji politycznej SPD Thomasa Oppermanna. W związku z tym Przewodniczący Bernard Gaida zwrócił się z pismem kondolencyjnym do Przewodniczącego Bundestagu Dr. Wolfganga Schäuble, zarządu Socjaldemokratycznej Partii Niemiec oraz Przewodniczącego frakcji politycznej SPD w Bundestagu Dr. Rolfa Mützenicha.  

Beileidsbekundung anllässlich Tod T. Oppermann-1.jpg

Święto Reformacji

Warownym grodem jest nasz Bóg,

Orężem nam i zbroją.

Wybawia On ze wszelkich trwóg,

Co nas tu niepokoją!

- Marcin Luther

W dniu 31 października obchodzimy Święto Reformacji. Święto Reformacji to jedno z najważniejszych świąt kościelnych dla protestantów. Święto Reformacji obchodzono po raz pierwszy w Saksonii w 1667 roku. Upamiętnia ono ogłoszenie 31 października 1517 roku przez Marcina Lutra na drzwiach kościoła w Wittenberdze słynnych 95 tez. Wystąpienie to zapoczątkowało Reformację. Dzień Reformacji to wyjątkowy dzień dla wszystkich członków Mniejszości Niemieckiej należących do kościoła ewangelickiego. Z tej okazji życzymy wszystkim ewangelikom pięknego oraz błogosławionego Święta Reformacji!

  • Dział: VdG
Subskrybuj to źródło RSS