Log in
Anna Hermasz

Anna Hermasz

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joseph von Eichendorff – poeta, który łączy. Uroczystość w Łubowicach

W sobotę, 18 lipca 2020 r. serdecznie zapraszamy do Łubowic na uroczystość opatrzoną mottem:

Joseph von Eichendorff – poeta, który łączy.

Związek Niemieckich Stowarzyszeń w Polsce oraz Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa chcą poprzez tą uroczystość przypomnieć o wydarzeniu, które miało miejsce 20 lipca 1990 r. Ta wspaniała uroczystość w Łubowicach, krótko po politycznym przełomie, była spotkaniem o wielkim znaczeniu. 

Gościem honorowym sobotniej uroczystości będzie Minister Pełnomocny Ambasady Niemiec w Warszawie pan Knut Abraham- jeden ze świadków wydarzenia, które miało miejsce 30 lat temu. 

Z powodu obecnie panującej pandemii musimy ograniczyć liczbę uczestników i prosimy w tej sprawie o wyrozumiałość. Ograniczenie nie dotyczy udziału w kościele, we mszy św., tylko w części kulturalnej w Centrum Eichendorffa. Wszystkich chętnych zachęcamy do wzięcia udziału we mszy św oraz do obejrzenia jej przez internet. 

Poniżej program uroczystości.

 

 

Plakat 14.07.2020 skonwertowany 1

AKADEMIA LETNIA 2020 – w wersji online!

Rozpoczęła się Akademia Letnia 2020 Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego przy współpracy z Instytutem Goethego w Krakowie! W tym roku, ze względu na sytuację wokół Covid-19, odbywa się ona w inny sposób niż dotychczas, mianowicie online! Przez pięć dni uczestnicy mogą wziąć udział w szkoleniach i seminariach online oraz wziąć udział w programie dodatkowym – wszystko w zaciszu własnego domu przed ekranem komputera.

W poniedziałek (6.07.2020), po rozpoczęciu i poznaniu się, odbyły się warsztaty: “Uwaga: ryzyko uzależnienia! Zabawna i łatwa praktyka”, “DENK – niemiecka energetyczna kultura przyrodnicza”, “Nie ma szans na copy-paste! Testowanie może być zrobione inaczej” i “Wspaniałe kino! Aktywne uczestnictwo zamiast oglądania”.

Ponadto odbędzie się barwny program dodatkowy, dający możliwość wymiany, takich jak: kawa z dziennikarką Vanessą Mass, wykład lingwisty prof. dr Eichingera na temat “Tendencje rozwojowe współczesnego języka niemieckiego”, prezentacja innowacyjnego formatu “Escape Room” oraz ZoomBa co wieczór – Zumba na żywo na platformie Zoom z naszą trenerką Reglą. W piątek Letnia Akademia zakończy się jogą w języku niemieckim!

Sommerakademie Flyer mit Logos 566x800

 

Źródło: www.bildung.pl

REKRUTACJA DO PROJEKTU „DEUTSCH AG” ZOSTAŁA PRZEDŁUŻONA!

Zachęcamy do udziału w projekcie "Deutsch AG". Termin rekrutacji upływa 15.07.2020 r.

Projekt skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, w których w VI klasie nauczany był język niemiecki jako język mniejszości narodowej. W ramach projektu proponujemy dwie dodatkowe lekcje języka niemieckiego tygodniowo, w formie kursu językowego realizowanego na terenie szkoły po zajęciach lekcyjnych. Dzięki udziałowi w dodatkowych zajęciach językowych dzieci mogą polepszyć swoją znajomość języka oraz poznać nowe ciekawostki krajoznawcze, historyczne i kulturalne krajów niemieckojęzycznych.

Od września 2020 r. zapraszamy do udzaiłu w projekcie „Deutsch AG” zarówno uczniów klas VII, jak i klas VIII.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Karta zgłoszenia szkoły do udziału w projekcie: 

Zgłoszenie udziału dziecka:

Kontakt do koordynatorów regionalnych:

Schlesien Journal 07.07.2020

W dzisiejszym programie Schlesien Journal odwiedziliśmy najstarszy młyn w Polsce- młyn Hilberta w Dzierżonowie. Obecnie jest muzeum.

  • Dział: Video
Subskrybuj to źródło RSS