Log in
 

Akademia Samorządowca Mniejszości Niemieckiej

DWPN
Akademia_Samorzadowca_www_II
Termin: piątek, 15 marzec 2019 00:00 - sobota, 16 marzec 2019 00:00

Miejsce: Turawa, Hotel Zacisze, ul. Biwakowa 2  |  Miejscowość: Turawa, Polska

Akademia Samorządowca Mniejszości Niemieckiej 
15-16 marca 2019 r.,  Turawa, 
Hotel Zacisze, ul. Biwakowa 2 

Praca w samorządzie polega przede wszystkim na skutecznym działaniu na rzecz lokalnej społeczności. By móc osiągać cele, które założyliśmy w momencie przystąpienia do pracy samorządowca niezbędny jest dialog z mieszkańcami oraz współpraca z radnymi. Nowa kadencja to nowe możliwości, ale również wyzwania. Od jesieni 2018 roku obrady rad gmin, powiatów i sejmików województw są nagrywane i transmitowane na żywo, dzięki czemu mieszkańcy mają możliwość monitorowania pracy radnych i sprawdzenia, jak kto głosował.
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w partnerstwie ze Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym na Śląsku Opolskim oraz Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce zapraszają na dwudniowe warsztaty, które są częścią projektu pt. „Akademia Samorządowca Mniejszości Niemieckiej”.

Celem szkolenia jest opanowanie zasad pracy/współpracy z kamerą telewizyjną oraz przygotowanie do wystąpień publicznych w każdej postaci, z głównym naciskiem na przemawianie przed tradycyjnym audytorium, podczas zebrań wiejskich, jak również sesji rady gminy.

Uczestnik odbędzie intensywny, fachowy trening praktyczny, polegający na ćwiczeniu konkretnych zachowań, sytuacji i wystąpień przed kamerą oraz na stopniowym eliminowaniu popełnianych błędów pod okiem fachowego i doświadczonego trenera. Dowie się, jakich zachowań należy unikać, gdy przebieg spotkania jest nagrywany, w jaki sposób prowadzić dyskusję, jak odpowiadać na trudne pytania.

W załączeniu znajdą Państwo szczegółowy program szkolenia. 
Na zgłoszenia czekamy do 8 marca 2019 roku. 
Formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/tg47q


Całościowy koszt warsztatów wynosi 750 zł od osoby. Opłaty należy dokonać przelewem na konto  02 1140 1788 0000 3324 9900 1001 z dopiskiem „Akademia Samorządowca Mniejszości Niemieckiej – luty 2019”, 3 dni przed planowanym warsztatem.

Trener:

Dr Ewa Kosowska-Korniak (www.o-media.pl)

Dr nauk prawnych, politolog, specjalista ds. public relations, dziennikarz, wykładowca akademicki – WSB we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu. Posiada bogate doświadczenie trenerskie – udokumentowanych ponad 1200 godzin szkoleniowych dla nauczycieli, sędziów, kuratorów sądowych, urzędników i mediatorów sądowych, kadry kierowniczej ZUS, uczniów i studentów. Przez 12 lat pracowała w charakterze rzecznika prasowego w Sądzie Okręgowym w Opolu, jako specjalista ds. PR., występując w licznych ogólnopolskich programach telewizyjnych, w tym programach na żywo. 10-letnie doświadczenie dziennikarskie – redakcja „Nowej Trybuny Opolskiej”.

 

Telefon
77 402 51 05
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Addres
Biwakowa 2
46-045 Turawa, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • Od piątek, 15 marzec 2019 00:00 do sobota, 16 marzec 2019 00:00

Wspierane przez iCagenda