W dniach 11–12 maja 2026 w Budapeszcie odbyło się spotkanie warsztatowe AGDM poświęcone planom na przyszłość. Przedstawiciele mniejszości niemieckich z różnych krajów wymienili się poglądami mi.in. na temat przyszłej współpracy, działań na rzecz młodzieży oraz strategicznego rozwoju AGDM w ramach FUEN. W wydarzeniu wzięli udział Rafał Bartek, przewodniczący ZNSSK, oraz Paulina Widera, przewodnicząca BJDM.
Czytaj więcej: AGDM-Zukunftswerkstatt in Budapest: Deutsche Minderheiten beraten über strategische Ausrichtung bis 2030
Fot. AGDM



