Deutsch

Zebranie Delegatów Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego w Łubowicach

22 maja 2026 r. w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Josepha von Eichendorff w Łubowicach odbyło się Zebranie Delegatów Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Senator Henryk Siedlaczek, Posłanka Gabriela Lenartowicz oraz pełnomocnik wojewody śląskiego ds. mniejszości narodowych i etnicznych Magdalena Szewczuk-Szturc.

Podczas zebrania podsumowano działalność organizacji w 2025 roku oraz omówiono bieżące wyzwania. Delegaci jednogłośnie przyjęli wszystkie sprawozdania, udzielili zarządowi absolutorium oraz przyjęli rezolucję dotyczącą „ochrony prawdy historycznej i zabezpieczenia dziedzictwa kulturowego mniejszości niemieckiej w Polsce”.

Fot. Mittendrin

Organizacje partnerskie

Organizacje członkowskie

Skip to content