Muzyczny projekt – „Chórtownia Workshop Choir”

Muzyczny projekt – „Chórtownia Workshop Choir”

Szanowni Państwo!

Serdecznie Państwa zapraszamy na bardzo ciekawy projekt muzyczny – międzynarodowe kursy mistrzowskie śpiewu i chóru pod nazwą „Chórtownia Workshop Choir”, które odbędą się w Gliwicach w dniach 31.08 – 3.09.2023 r.

To będą cztery dni pracy z piękną muzyką polskiego kompozytora barokowego Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego: Podczas dwóch dni prób chór warsztatowy przygotuje „Completorium” i „Laetatus sum” Gorczyckiego – dwa wybitne dzieła chóralne z udziałem zespołu instrumentalnego i solistów.

W programie znajdzie się również średniowieczna polska pieśń „Bogurodzica” w aranżacji napisanej na specjalne zamówienie Chórtowni. Będzie to światowa premiera tego utworu – nie był on jeszcze wykonywany publicznie na żywo (jedynie nagrany w ramach Virtual Chórtownia Choir).

Lekcje warsztatowe prowadzone są przez fantastycznych wokalistów i nauczycieli techniki wokalnej. Głównym celem warsztatów jest poprawa emisji głosu i wyrównanie brzmienia chóru. Próby tutti i koncerty prowadzi młody, ale bardzo utalentowany Łukasz Łoboda, który jest dyrektorem artystycznym projektu.

Zwieńczeniem tego projektu będą dwa koncerty: 2 września 2023 r. w Bytomiu-Rozbarku w parafii, w której urodził się Gorczycki w 1665 r., oraz w niedzielę 3 września 2023 r. w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach.

Projekt finansowany jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, dlatego też zapraszamy 4 chórzystów z Niemiec. Osoby, które zgłoszą się do projektu i pozytywnie przejdą proces rekrutacji, nie uiszczą opłaty i otrzymają mini-grant w wysokości 250 EUR.

Szczegółowe informacje o projekcie (regulamin, formularz zgłoszeniowy, nuty) można znaleźć tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest Justyna Dziuma, Prezes Fundacji Chórtownia, tel. +48507075679 (whatsapp), chortownia@chortownia.org

Skip to content