Wiadomości

 • Dodano: 23 wrzesień 2017, 07:31 JugendFestivalMłodych już 23 września!

  To będzie wyjątkowe wydarzenie dla młodzieży: JugendFestivalMłodych, który odbędzie się 23 września w Opolu. W tym dniu na młodzież czekają liczne atrakcje, między innymi warsztaty beat boxu, koncerty zespołów czy finał konkursu SUPERSTAR – a to tylko niewielka część bogatego programu imprezy.

 • Dodano: 13 wrzesień 2017, 11:58 W Osijeku o sytuacji mniejszości w Środkowej Europie

  Od 6 do 8 września w Osijeku (Chorwacja) odbyło się sympozjum Fundacji Konrada Adenauera oraz mniejszości niemieckiej w Chorwacji. Mniejszość niemiecką w Polsce reprezentował przewodniczący zarządu ZNSSK Bernard Gaida.

 • Dodano: 13 wrzesień 2017, 08:23 Jubileusz kościoła świętego Krzysztofa we Wrocławiu

  W miniony weekend wspólnota skupiająca niemieckich ewangelików z Wrocławia, obchodziła 750-lecie swojej świątyni.

 • Dodano: 12 wrzesień 2017, 10:56 Niemieckojęzyczne nabożeństwo w Pabianicach

  W sobotę w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła w Pabianicach odbyło się nabożeństwo w języku niemieckim.

 • Dodano: 12 wrzesień 2017, 10:21 Niemieckie Towarzystwo Oświatowe zaprasza na konferencję

  Przedsięwzięcie skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorów placówek oświatowych oraz nauczycieli praktyków, którzy w swoich placówkach prowadzą nauczanie języka mniejszości narodowej.

 • Dodano: 12 wrzesień 2017, 08:32 TSKN zaprasza na kurs języka niemieckiego

  Chciałbyś się nauczyć języka niemieckiego, ale nie masz ochoty daleko jeździć i wydawać dużo pieniędzy? Zapisz się już dziś na kurs języka niemieckiego w twojej okolicy!

Blog: Bernard Gaida

 • Dodano: 13 wrzesień 2017, 09:34

  Kolumna > Przeczytaj i podpisz

  Wczoraj, w dniu 11 września, publicznie rozpoczęliśmy kampanię zbierania podpisów pod petycją MSPI, która jest wołaniem o nadanie prawom mniejszości narodowych europejskiego poziomu realizacji. Do tej pory szlachetne i nieźle zapisane w Europie prawa mniejszości narodowych paradoksalnie są gorzej traktowane jak wiele innych obszarów naszego życia. Ich realizacja w całości bowiem należy do wyłącznej kompetencji krajów członkowskich, a Rada Europy może jedynie dokonywać okresowych przeglądów i wydawać zalecenia. Kraje członkowskie, początkowo ambitne przy ratyfikacji „Ramowej Konwencji o...

 • Dodano: 04 wrzesień 2017, 12:33

  Kolumna > Pojedynek Merkel – Schulz

  Niedzielny, jedyny w kampanii wyborczej pojedynek szefów największych partii walczących o wygraną w wyborach do Bundestagu, oglądałem jako aktywny wyborca. Urzędująca kanclerz Angela Merkel i szef SPD, prominentny polityk europejskiego szczebla Martin Schulz, starli się w interesie nie tylko obsadzenia Urzędu Kanclerskiego, ale również w interesie przewagi parlamentarnej. Wyniki sondażowe dla Martina Schulza nie mogły napawać go przesadną wiarą w zwycięstwo 24 września, ale tym bardziej musiał traktować to spotkanie jako jedyną szansę na przechylenie szali na stronę SPD. Po pojedynku...

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń

Organizacje

Ostatnio komentowane