Wiadomości

 • Dodano: 21 lipiec 2017, 10:07 Dziś w Wochenblatt.pl – 21 lipca

  Tematy z dzisiejszego wydania gazety Niemców w Polsce.

 • Dodano: 19 lipiec 2017, 10:40 Powrót „latajacego Ślązaka“?

  W sobotę polscy i niemieccy politycy przekonywali o konieczności ponownego uruchomienia bezpośredniego połączenia kolejowego pomiędzy Opolem i Wrocławiem a Berlinem. Szczegóły dotyczące tego tematu możecie Państwo przeczytać na stronie internetowej Wochenblatt.pl a od piątku także w wydaniu papierowym gazety Niemców w Polsce. (FOTO: Wochenblatt.pl)

 • Dodano: 19 lipiec 2017, 10:20 Aktualny Schlesien Journal

  Dziś opublikowane zostało nowe wydanie Schlesien Journal. Zobaczycie w nim Państwo materiały dotyczące 20-letniego jubileuszu partnerstwa pomiędzy gminami Prószków i Hünfeld w Hesji, a także o działalności franciszkanina ojca Mariana Arndta, duszpasterza Niemców na Dolnym Śląsku.

 • Dodano: 19 lipiec 2017, 09:27 Niemcy z Kraiku Hulczyńskiego zapraszają

  Szczegóły dotyczące „Śpiewania pokoleń” znajdziecie Państwo tutaj.

 • Dodano: 19 lipiec 2017, 08:58 Sondaż Stern-RTL: Większość dla chadeków i liberałów

  Zgodnie z opublikowanym dziś na stronie internetowej magazynu Stern sondażem, koalicja CDU/CSU z FDP osiągnęłaby w wyborach do Bundestagu nieznaczną większość.

 • Dodano: 18 lipiec 2017, 12:45 Bündnis 90 / Die Grünen: Chcemy lepiej chronić prawa mniejszości

  Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce wystosował w lutym zapytanie do największych partii politycznych Niemiec. Celem było poznanie miejsca spraw mniejszości niemieckiej w Polsce w planowaniu politycznym poszczególnych ugrupowań. Dzisiaj publikujemy odpowiedź Bündnis 90 / Die Grünen.

Blog: Bernard Gaida

 • Dodano: 24 lipiec 2017, 09:53

  Kolumna > Ostrzeżenie na przyszłość

  W niedzielę w mediach odnaleźć można następujące słowa: „Jesteśmy demokratycznym, społecznym państwem prawa” i „Nikt nie ma prawa, żeby wtrącać się w sprawy innych”. Oba cytaty pochodzą z ust prezydenta Turcji Erdogana. Turcji, w której od roku więzienia są wypełnione tak zwanymi przeciwnikami Erdogana. Tak zwanymi, gdyż w więzieniach zamknięto tysiące żołnierzy i oficerów, urzędników i dziennikarzy, naukowców i zwyczajnych ludzi. W Turcji, gdzie trwają dyskusje o wprowadzeniu kary śmierci, i gdzie krwawe ataki na Kurdów należą do codzienności. Dlaczego zacząłem dziś od cytatu z Erdogana?...

 • Dodano: 17 lipiec 2017, 09:46

  Kolumna > Czujność potrzebna

  Nie jest mi dane przestać pisać o rosnącym podziale społeczeństwa, gdyż polityka przynosi ciągle nowe powody do pogłębiania tego rowu ciągnącego się w poprzek kraju, rodzin, a nawet kościoła. Zeszłotygodniowe w ekspresowym tempie uchwalane ustawy o zmianie w systemie sądownictwa wykorzystujące skróconą ścieżkę legislacyjną dla projektów zgłaszanych przez posłów, a nie przez rząd, pokazują jak rozwiązania przyjęte dla wzmocnienia demokracji mogą stać się jej karykaturą. Rząd jest zobowiązany do przedstawiania projektów ustaw jedynie po ich wielostronnej analizie prawnej i eksperckiej, która...

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń

Organizacje

Ostatnio komentowane